Veletržní příloha deníku Hospodářské noviny

Aktuální akce

  ( Strana 2 / 21 )  

LUBOMÍR PŘIBYL: LINIEMI K PROSTORU

18.1. - 22.3.2020

czePraha - Museum Kampa Komorní přehlídka v Museu Kampa zaměřená na Přibylovu tvorbu z období sklonku padesátých a průběhu šedesátých let 20. století mapuje klíčovou etapu umělcovy tvůrčí cesty.

Právě probíhá

MICHAËL BORREMANS. THE DUCK

22.1. - 12.4.2020

czePraha - Galerie Rudolfinum Výstava belgického malíře, jehož dílo je charakteristické svým znepokojivě silným psychologickým momentem. Přestože se jeho obrazové náměty často pojí s latentně přítomným násilím, vynikají neobyčejnou krásou svého provedení

Právě probíhá

POZDARV Z VEKTRUS - čas starých pohlednic zámku a parku Veltrusy

25.1. - 31.3.2020

czeVeltrusy - Zámek  Výstava starých pohlednic a dobových atributů

Právě probíhá

FUTURE GATE

29.1. - 5.4.2020

czePraha (29.1.-2.2.), Brno.(5.-9.2.), Šumperk (15.-16.2.), Plzeň (3.-5.4.) 7. ročník sci-fi festivalu ovládne neonový svět cyberpunku. Největší český festival sci-fi filmů a kultury.

Právě probíhá

POP-ART!

29.1. - 15.3.2020

czePraha - Chodovská tvrz Prodejní výstava děl nejslavnějších představitelů pop-artu - Andy Warhol, Roy Lichtenstein, Jim Dine, Robert Indiana, Jasper Johns, Allen Jones, Robert Rauschenberg a dalších.

Právě probíhá

DAVID MOJEŠČÍK

31.1. - 15.3.2020

czePraha - Galerie Václava Špály Výstava plastik z aktuální tvorby autora

Právě probíhá

MICHAL NAGYPAL - KALAMITY

6.2. - 5.3.2020

czePraha - Nová galerie, Balbínova 26  Výstava obrazů

Právě probíhá

VODA

7.2. - 22.3.2020

czePraha - Galerie Věda a umění AV ČR Smyslem výstavy je, aby příchozí přiměla k zamyšlení, jak se naše společnost k vodě chová, zda s ní neplýtvá, jak moc ji znečišťuje, ale i nad tím, co pro ochranu vodních zdrojů může udělat každý z nás. Návštěvníci se seznámí s přirozeným koloběhem vody v přírodě a s rolí člověka, kterou v něm zaujímá. Dozví se, jakým způsobem si člověk vodu z přírody bere, jak ji používá a v jakém stavu ji do přírody vrací. Zjistí rozdíl mezi úpravou pitné vody a čištěním odpadních vod a dozví se mnoho zajímavého o znečištění vodních zdrojů a hospodaření s vodou. Seznámí se i s informacemi o působení vody v krajině, mj. kolik vody je schopna zadržet půda, jak voda z krajiny odtéká, kolik se jí vypaří, ale také jak se měří srážky. Dva prostorové modely názorně přiblíží koloběh vody v přírodě, ale i cestu vody při využívání člověkem. V počítačovém koutku si návštěvníci budou moci sestavit vlastní srážko-odtokový model, který převádí atmosférické srážky (dešťové i sněhové) na odtok povodí. Zájemci si definují vlastní model a pokusí se přiblížit reálnému stavu. Součástí výstavy bude reálná automatizovaná terénní meteorologická stanice, různé měřicí přístroje a čidla používané při hydrometeorologických předpovědích (např. vlhkoměry, tenzometry, anemometry, srážkoměry aj.) a exponáty znázorňující různé typy znečištění zdrojů pitné vody, a to přírodního i antropogenního původu.

Právě probíhá

PŘÍBĚH ŽELEZA

14.2. - 21.6.2020

czeZlín - Muzeum jihovýchodní Moravy Výstava o historii výroby a zpracování železa od pravěku po současnost a o experimentálních tavbách

Právě probíhá

SMETANOVSKÉ DNY

18.2. - 26.3.2020

czePlzeň - různá místa 40. ročník mezinárodního festivalu pro milovníky hudby, literatury, divadla a výtvarného umění. Těšit se můžete na řadu koncertů prezentovaných nejen špičkovými českými soubory, ale i předními zahraničními tělesy a sólisty.

Právě probíhá

LINIE, SVĚTLO, STÍN: VÝBĚR Z MISTROVSKÝCH DĚL EVROPSKÉ GRAFIKY A KRESBY 17. A 18. STOLETÍ

18.2. - 17.5.2020

czePraha - Schwarzenberský palác Druhá etapa zahajovací výstavy představí převážně díla barokního umění.

Právě probíhá

BERLINALE

20.2. - 1.3.2020

deuBerlin Mezinárodní filmový festival

Právě probíhá

MALÁ INVENTURA

20.2. - 29.2.2020

czePraha - různá místa + další města v podzimních termínech Festival nového divadla. Přehlídka nejvýraznějších projektů nového divadla, které vznikly na nezávislé divadelní scéně v Praze v předchozím roce. Festival se na podzim přesouvá do Jičína, Jihlavy, Českých Budějovic, Opavy a nově i do Karlových Varů.

Právě probíhá

SIA - SALON INTERNATIONAL DE L’ AGRICULTURE

22.2. - 1.3.2020

fraPaříž - Porte de Versailles Mezinárodní zemědělský veletrh

Právě probíhá

MATĚJSKÁ POUŤ

22.2. - 13.4.2020

czePraha – Výstaviště Holešovice 

Právě probíhá

  ( Strana 2 / 21 )  

Před návštěvou akce je nutné OVĚŘIT SI DATUM A MÍSTO konání přímo na webových stránkách veletrhu nebo u pořadatele. Správce portálu veletrhyavystavy.cz neručí za správnost a úplnost poskytnutých informací.